Żarówka efektem pasma porażek?

Gdyby Edison przejmował się nieudanymi próbami wynalezienia żarówki… długo byśmy jeszcze czekali na sztuczne światło. Jaki jest fenomen tego człowieka,  że potrafił każdego dnia na nowo siadać do zadania, nie poddawać się lecz wierzyć w sens tych prób. Krytyka i śmiech innych nie powstrzymała go przed realizacją misji jaką miał w życiu. Mocno uwierzył, że dokona przełomu, poprawi jakość życia ludziom na całym świecie.

Każdą nieudaną próbę wynalezienia żarówki nazywał INFORMACJĄ ZWROTNĄ, która miała dla niego ogromną wartość. Nie istniało u niego słowo porażka. Każda kolejna próba zbliżała go do pomyślnego rozwiązania. Było ich ponad 10 tysięcy. Rozumiesz? Ten człowiek mocno w siebie wierzył i swoje umiejętności.
A Ty?  wierzysz, że potrafisz dokonać czegoś wielkiego? Dla siebie i swoich bliskich.
Czy wciąż wracasz myślami do momentów krytycznych? Godzinami analizujesz przeszłość i problemy. Skupiasz się na tym czego Ci brakuje, zamiast bazować na zasobach i doświadczeniu, które już teraz posiadasz. Pamiętaj, że ten co nic nie robi, nie popełnia błędów ale również nic w życiu nie osiąga.
Pomyśl o swojej ostatniej INFORMACJI ZWROTNEJ…zadaj sobie pytania:

  1. Co jest Twoim obecnym celem?
  2. Jak wiele małych kroków udało Ci się już zrealizować?
  3. Co otrzymałeś w ostatniej informacji zwrotnej?
  4. Czego się nowego nauczyłeś w związku z tym?
  5. W jaki sposób zmierzysz swój kolejny mały sukces?