Konflikt to wojna wartości

Być może nie wiesz, że codziennie toczysz walkę o swoje cele. Każdego dnia napotykasz na drodze „nośnika” innych wartości. Czasem jest to niesamowicie interesująca rozmowa, wciągająca – wręcz inspirująca. Jednak wielokrotnie musisz stawić czoła osobom, które nie rozumieją Twoich pomysłów, planów i tego co robisz. Z prostego powodu – mają zupełnie inny system wartości lub inną kolejność w hierarchii – co dla Ciebie jest niepodważalne, dla nich negocjowalne.

W starciu z cudzymi poglądami dochodzi do polemiki, kłótni i wypominania sobie błędów. Trudno jest komuś (tak jak Tobie) narzucić zdanie i system postępowania. Każdy ma swoje życie, jest odrębną, myślącą jednostką. Każdy bierze odpowiedzialność za swoje decyzje i ponosi ich konsekwencje.
Gdy przedstawiasz swoje argumenty, opowiadasz w co tak mocno wierzysz, dajesz szansę drugiej osobie odkryć nowe horyzonty, inny punkt widzenia. Ale najważniejsze jest szanować się nawzajem. Wysłuchać i zaakceptować wielorakie systemy wartości. Zachęcić do swoich rozwiązań, lecz niczego nie narzucać.

Zawsze kończ rozmowę z myślą, że nie jesteś ani gorszy ani lepszy od rozmówcy. Tak samo dążysz do spełnienia. Masz swoje życie, swoje plany  i ambicje. Jeśli mocno w nie wierzysz – Twoje wartości będą miały ogromną moc byś mógł pełen odwagi realizować to o czym marzysz. W zgodzie ze sobą i dla swojego spełnienia.