Jesteś tym, kim się otaczasz

Czy wiesz, że jesteś średnią 5 dorosłych, najbliższych Tobie towarzyszy życia? Widać to wybitnie w okresie dorastania. Być może długo wierzyłeś w rodzinne przekonania, nawyki i mądrości mocno wbijane do głowy jako „prawdy życiowe”.

Usamodzielniając się, mamy większe możliwości dobierania sobie towarzystwa, zgodnie z naszymi poglądami, podejściem do życia, miłością do marzeń. Każdego dnia samodzielnie wyciągamy wnioski, budujemy i weryfikujemy poglądy, nawyki i przekonania. Jest to ogrom możliwości jakie daje nam dorosłe życie.
Niestety wielokrotnie stajemy się więźniami naszych przekonań. Zapominamy, że jesteśmy dorośli i sami bierzemy odpowiedzialność za nasze życie i decyzje. Często ufamy innym bardziej, niż sobie. Dobierając towarzystwo znajomych, wybierając męża czy żonę, decydujemy się na konkretny styl życia i konkretną batalię poglądowo-wartościową. Warto o tym wiedzieć.

Dlatego kluczowe jest abyś otaczał się ludźmi pozytywnie wpływającymi na Ciebie i Twoje postrzeganie życia. Abyś przez życie podróżował w dobrym towarzystwie. Warto by były to osoby odważne, zdecydowane i wierzące w dobro na świecie. Osoby dbające o swoje zdrowie, dobry humor i rozwój osobisty. Osoby uwolnione od cudzych przekonań, poglądów, z otwartym umysłem i samoświadomością. Osoby, które mają marzenia i odwagę w ich osiąganiu. Osoby, które wierzą w siebie i wierzą w Ciebie. Osoby, które zawsze wesprą słabszych i będą dla nich światłem.

Czy otaczasz się takimi osobami?
Pomyśl o nich i odpowiedz na kilka pytań:

*Ćwiczenie na podstawie książki  K.Rowińska „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.