Byłam przeciętna. Całą energię wkładałam w naprawianie własnych słabości.

Długo szukałam w sobie Wartości, którą mogę dzielić się z innymi. Długo żyłam w przekonaniu, że to co mam najlepsze jest jeszcze we mnie nie odkryte. W momentach kryzysu nawet traciłam nadzieję, że kiedyś poznam siebie lepiej.

Miałam tak jak Ty – pracę i obowiązki, jednak ich wykonywanie sprawiało mi wiele trudności.

Stale towarzyszyła mi obawa, że za chwilę dostanę nowe wyzwanie i znów będę musiała niwelować słabości, aby nie popełnić błędu.

Dotychczasowe życie zawodowe spędziłam w poczuciu frustracji i nie spełnienia. Wiele wysiłku wkładałam w dostosowywanie się do wymagań mojego stanowiska pracy. Oczekiwano ode mnie analitycznego myślenia, tworzenia tabel, weryfikowania wniosków, wychwytywania błędów, uczenia się procedur, zasad, ustaw. Mówiąc szczerze, nie lubiłam swojej pracy. Nie lubiłam do niej chodzić i uczyć się za każdym razem wszystkiego od nowa.

Nie miałam w pracy sukcesów czy osiągnięć. Byłam przeciętna. Całą energię wkładałam w naprawianie własnych słabości.


Jeśli opis obowiązków wynikających z mojej poprzedniej pracy wygląda dla Ciebie atrakcyjnie, jest spora szansa, że masz właśnie wrodzone zdolności – do pracy z cyframi, analizami, raportami, do wyciągania wniosków, tworzenia rozwiązań, wdrażania procedur.


Ja tych zdolności nie miałam. A nauka ich pochłaniała ogrom mojej energii i nie dawała zadowalających efektów. Nie dawała spełnienia.
Czy to znaczy, że do niczego innego się też nie nadawałam? Nie! To znaczy tylko, że nie miałam sprzyjających okoliczności, w których mogłabym sięgnąć po uśpione, nieuświadomione wcześniej zdolności, z którymi się urodziłam.

Wszystko zmieniło się, gdy zrobiłam badanie talentowe Instytutu Gallupa. Dzięki wynikom dostrzegłam i nadałam znaczenia własnym Talentom.

Zrozumiałam dlaczego byłam wiele lat niespełniona zawodowo, ale nie otrzymałam jasnej odpowiedzi, co konkretnie powinnam robić? Przede mną była dalsza praca coachingowa…

W toku tej pracy zrozumiałam, że najwięcej radości i spełnienia dają mi interakcje z innymi, rozmowy z drugim człowiekiem. Działanie i wpływanie na innych. Budowanie mostów w komunikacji, wyrażanie myśli. Robienie rzeczy ważnych dla mnie i dla innych. A w tym wszystkim potrzebowałam widzieć na prawdę głęboki sens.
Ot, tak w kilku zdaniach powiedziałam Ci jakie mam talenty.

Moje pięć najmocniejszych wrodzonych zdolności (TOP 5) to: Komunikatywność, Bliskość, Poważanie, Aktywator, Pryncypialność.

Rok temu dokonałam wyboru.
Postanowiłam wykorzystać moje wrodzone zdolności do pracy z ludźmi i dla ludzi.
Jak to robię obecnie w pracy coachingowej i warsztatowej?

Komunikatywność – ten talent pomaga mi wyrażać myśli, uczucia, nazywać rzeczy po imieniu, wyszukiwać zamienników słów i znaczeń. Skupia uwagę na tym co słyszę, co widzę? Pomaga on mnie jak i mojemu rozmówcy w dobieraniu najlepszych słów. Wspiera w sesjach coachingowych dzięki odczytywaniu przekazów. Tego co chcesz mi powiedzieć, nie tylko słowami lecz też gestami, emocjami, ciszą. Talent, który daje śmiałość do występów publicznych, prezentacji. Talent, który daje upust myślom, słowom, potrzebom. Moim jak i klienta. Talent niezwykle wspierający mnie w kontakcie z Wami.

Bliskość – talent pomaga mi w budowaniu szczerych, autentycznych i bliskich relacji z drugą osobą. Zwykle robię to bardzo szybko, można powiedzieć – z automatu! Tworzę przestrzeń i gotowość na to, aby powstała między nami niewidzialna więź, bez wszelkich uprzedzeń i oczekiwań. Na bycie tu i teraz. Bycie w pełni sobą. Na sesjach coachingowych ten talent wspiera nas w budowaniu przestrzeni pełnej akceptacji i zrozumienia. Zarówno w chwilach kryzysowych jak i kluczowych dla Ciebie. Kiedy zmierzysz się z nowym wyzwaniem, kiedy będziesz szukać różnych dróg rozwiązań, kiedy zdecydujesz się wyjść ponad własną strefę komfortu, a Twoje myśli wyjdą ponad przekonania i ograniczenia, gdy uwolnisz się mentalnie.

Poważanie – talent, który nieustannie popycha mnie do robienia rzeczy ważnych i wyjątkowych. I tutaj nie chodzi o pracę, lecz w szerszym kontekście sposób na życie z sensem. Ten talent niezwykle mnie motywuje, abym dążyła do doskonałości w wykonywanym zawodzie – do poziomu mistrzostwa jako Coach. Zachęca mnie, abym wciąż się rozwijała i udoskonalała swój warsztat coachingowy, który skutecznie posłuży Tobie w osiąganiu zamierzonych rezultatów. To, co najważniejsze dla Ciebie jest równie ważne dla mnie. To nasz wspólny priorytet.

Aktywator – talent, który nadaje dynamiki w moim życiu. Skutecznie popycha mnie w działanie. Nie widzę głębszego sensu w czekaniu. Dzieje się tak, bo wierzę mocno, że tylko wdrożone w życie pomysły dają wartość. Tylko działanie weryfikuje wcześniejsze założenia. Tylko działanie daje mierzalną wartość – informację zwrotną. Dlatego ten talent niezwykle wspiera sesje coachingowe. Dzięki niemu wychodzisz ze spotkania z jasno wypracowanym kolejnym krokiem, który zbliży Cię do celu. Ma to dla mnie ogromną wartość, gdyż dzięki działaniu każdy z nas ma możliwość weryfikacji swojego pomysłu jak i kryjących się pod nim przekonań. Sprawdzisz się w akcji, aby pójść do przodu, w stronę celu, w stronę spełnienia.

Pryncypialność – talent niezwykle wpływający na moje życie. Na podejmowane przeze mnie decyzje. Te małe i te duże. Mam pewien system wartości. W dużym stopniu niezmienny. Jestem swego rodzaju przystanią. Tą samą. Po mnie możesz się spodziewać stałości, ale nie upartości. Ja w pełni szanuję Twój świat i Twoje wybory. Uważam, że każdy ma prawo do swoich wartości. Kluczowe jest ich odkrycie i zbudowanie na nich własnej wizji życia. Na przykład, ja bardzo pragnę ten świat zostawić lepszym niż go zastałam. Ty możesz mieć zupełnie inną potrzebę i to jest super! Ta różnorodność jest największym naszym bogactwem. To co teraz robię (coaching, warsztaty) ma dla mnie wielowymiarowy sens. Daje mi ogromną motywację i zapał do pracy. Zasypiam i budzę się z poczuciem sensu. Angażuję się w projekty, których realizacja wypływa z moich wartości. Pragnę tego i czerpię przy tym ogromną satysfakcję. Wpierając Ciebie w rozwoju, w polepszaniu życia, w dążeniu do spełnienia.

Pamiętasz jak wspomniałam o moim poprzednim stanowisku pracy? O obowiązkach wynikających z pracy biurowej z raportami, wnioskami, analizami. I związanym z tym ciągłym naprawianiem moich słabości, unikaniem błędów i zmuszaniem się do kolejnych wyzwań?
Nie wiedziałam wtedy co to jest poczucie spełnienia!

Dopiero teraz, gdy pracuję Coach i Trener

doświadczam radości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Korzystam świadomie z moich wrodzonych zdolności – z talentów, których nie muszę się uczyć i z niekończących się zasobów, które posiadam. Wewnętrznego bogactwa, którego nikt mi nie odbierze.

Dzięki temu coraz więcej w moim życiu dni spełnienia.

Jeśli widzisz w mojej historii choćby fragment swojego życia, jeśli towarzyszy Ci stale poczucie niespełnienia, jeśli myślisz, że masz w sobie nie odkryty do tej pory potencjał i pragniesz poznać siebie lepiej – zaproś mnie do tej podróży.

Dzięki Coachingowi Mocnych Stron odkryjesz swoje talenty, nadasz im znaczenia i pognasz za marzeniami. Będzie mi bardzo miło towarzyszyć Ci w tej drodze do spełnienia.

Zapraszam

M.